Hakkımızda

Psikoloji alanında uzman kadrosu ile bu alanda çalışmaları yürüten bilgi ve tecrübesi ile hizmet sunan bir merkezdir. Çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile alanlarında psikoterapi hizmetlerinin yanında sağlıklı bireylerde stres yönetimi ve psikolojik dayanıklılık da çalışmaktadır.

Bilimsel bilgi ve birikimimizi etik ilke ve mesleki sorumluluklara bağlı biçimde hem danışanlarımıza faydalı olmaya çalışmaktayız. Ekibimiz, yüksek lisans ve doktora eğitimleri tamamlamıştır. Merkez olarak uzman kadrosuyla çalışmalarını yürüten Ankara psikolojinin tıbbi uygulamaları merkezi danışanlarına bütüncül yaklaşımı benimsemektedir. Merkezimize başvuran danışanlar ile yapılan kapsamlı ilk görüşmenin ardından sorun alanlarına yönelik birey ve aile ilişkilerinin de yer aldığı bütüncül yaklaşımla psikoterapi sürecine başlanmaktadır.

Danışanlarının ihtiyacına göre bireye özgü psikoterapi yaklaşımı ile bir zorluluğu aşmaktadır. Ayrıca Bilişsel Davranışçı Yaklaşım (BDT) temel ilke ve kavramlarına göre psikoterapi uygulanmaktadır. Diğer yandan danışmanlık ve eğitim merkezi olarak da psikoterapi, çift-evlilik terapisi, aile terapisi, cinsel terapi, çocuk danışmanlığı, okul danışmanlığı, TEOG, YGS-LYS danışmanlığı ve psikoloji alanında seminer çalışmaları ve kurumsal danışmanlık konularında hizmet sunmaktadır.

Ankara Psikolog

Diğer yandan merkezimizde tıbbi psikoloji danışmanlığı yapılmaktadır. Tıbbi psikoloji, insan psikolojisi ve davranışı alanında çok çeşitli çalışmaların yapıldığı bir bölümdür. Genel anlamda, beden sağlığı ve zihin sağılığı birbirine bağlıdır. Bazı bedensel hastalıkların psikolojik sağılığı etkilemesi gibi psikolojik sağlık sorunları da beden sağılığı bozabilir. Araştırmalar çoğu kronik ağrı yakınmalarının altında tedavi edilmemiş travma ya da depresyon olduğunu bildirilmiştir. Yine aynı şeklide tedavi edilmemiş psikolojik sorunlar iltihabi mekanizmalar aracı ile bağışıklık sistemini ve hafıza sistemini etkilemektedir. Bu nedenle psikolojik yakınmalara bütüncül yaklaşım ve uygulamalar ile en ideal danışmanlık seçeneklerini sunmaktadır.

Meslektaşlarımız için hizmet içi eğitimler, kurumlara yönelik olarak ise çeşitli konularda seminerler düzenlemektedir. Aynı zamanda çocuklara ve ailelere yönelik atölye ve grup çalışmaları düzenlenmekte, ebeveynlere yönelik seminerler yapılmaktadır.

Etik değerlere duyarlı, profesyonel ve tecrübeli olduğu kadar dinamik olan ekibimiz aynı zamanda akademik çalışmalarına devam etmektedir. Ankara psikolojinin tıbbi uygulamaları merkezi olarak ekibimiz alanlarında uzman, doktorlar, psikolog ve psikolojik danışmanlar oluşturmaktadır. Uzman kadromuz ve klinik deneyimimizle danışanlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmekteyiz.