Doç.Dr. Eylem Özten - Psikiyatri Uzmanı 


1999 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek tıp doktoru ünvanı almış olup, 2006 yılında ise Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri ana bilim dalında Psikiyatri eğitimini tamamlayarak Psikiyatri uzmanı olmuştur. Kognitif ve Davranışçı terapiler eğitimini ve CETAD (Cinsel eğitim tedavi ve araştırma derneği) tarafından verilen Cinsel İşlev bozukluğu eğitimlerini tamamlayarak aynı zamanda terapist olmuştur. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış birçok Türkçe ve İngilizce makaleleri, kongre bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.


Mesleki ilgi alanlarım; Duygudurum bozuklukları, erişkin dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, cinsel işlev bozuklukları, anksiyete bozukluklarıdır.


Aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesinde Doçent doktor ünvanı ile öğretim görevlisi olarak akademik hayatına devam etmektedir.

 

2019 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans eğitimini "Üniversite Öğrencilerinde Riskli Alkol Kullanımının Yordayıcı Bazı Etkenlerinin İncelenmesi" tezini tamamlayarak Klinik Psikolog unvanını almıştır.