Berfin Aslaner


Merhaba, ben Psikolojik Danışman Berfin Aslaner. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra, Tıbbi Psikoloji Uygulama Merkezi’nde psikolojik danışman olarak hizmet vermeye başladım. Çocuk, ergen, yetişkin ve ailelere yönelik online ve yüz yüze psikolojik danışmanlık hizmetleri sunarak bireylerin psikolojik ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanıyorum. Psikolojik danışman olarak, danışanlarıma en etkili ve bilimsel temellere dayalı terapi yöntemlerini sunma sorumluluğunu taşıyorum. Her danışanın benzersiz ihtiyaçlarına ve yaşam deneyimlerine uygun, bireyselleştirilmiş terapi yaklaşımları kullanıyorum. Psikolojik danışmanlık hizmeti sunarken etik ve bilimsel ilkeleri gözetmek, danışanlarıma en güvenilir ve etkili hizmeti sunmaya özen göstermekteyim.

Ufuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, Ufuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü %100 burslu olarak kazandım ve eğitim sürecimi başarı ile tamamladım. Lisans eğitimim süresince PDR Topluluğu sınıf temsilciliği ve Psikoloji Topluluğu üyesi olarak aktif bir şekilde eğitim ve konferanslara katıldım. Süpervizyon eşliğinde mesleki psikolojik danışmanlık, bireysel psikolojik danışmalık gerçekleştirdim ve Mehmet Zakir Ekni Anadolu Lisesi’nde bir yıl boyunca stajyer rehber öğretmen olarak görev aldım.

 

Mesleki Eğitim – Sertifikalar ve Uzmanlık Alanları::

Oyun Terapisi Eğitimi: Çocukların duygusal, sosyal, zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek olmak, duygularını ifade etmelerine ve sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için.

Çocuk ve Ergenlerde Projektif Testler Eğitimi: Çocukların duygusal, bilişsel ve sosyal gelişimlerini anlamak ve doğru müdahaleleri planlamak için.

“Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Beier Cümle Tamamlama Testi, Resim Çizme Testleri, Tematik Algı Testi (TAT), D10 Testi, Peabody  Resim Kelime Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Yetişkin- çocuk MOXO d- CPT dikkat testi ve Kuder Mesleki İlgi Envanteri “

Oyun terapisi ve projektif testler aracılığıyla çocukların ve ergenlerin duygusal, sosyal ve bilişsel gelişimlerini destekliyorum.

Eşler için İlişki Pusulası Modeli Eğitimi ve Evlilik ve Aile Terapisi Eğitimi: Çiftlerin ilişkilerini daha sağlıklı yönetmelerine ve çatışmaları olumlu bir şekilde çözmelerine yardımcı olmak için aldım ve Eşler için İlişki Pusulası Modeli ve Evlilik ve Aile Terapisi yöntemleriyle çiftlerin ve ailelerin ilişkilerini güçlendirmeye yönelik çalışmalar yapıyorum.

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT): Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir terapi yöntemidir. BDT, depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu (TSSB), obsesif kompulsif bozukluk (OKB) ve yeme bozuklukları gibi geniş bir yelpazedeki psikolojik sorunların tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Kısa Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi: Pratik ve uygulanabilir çözümler sunarak danışanların güçlü yönlerini ve çözüm odaklı düşünme becerilerini vurgulamak için aldım ve Hızlı ve etkili çözümler sunarak danışanların güçlü yönlerini ön plana çıkarmayı hedefliyorum. BDT ile danışanlarıma, kendilerine yardımcı olabilme yetilerini geliştirerek ve yaşamları boyunca kullanabilecekleri beceriler kazandırarak, kendi düşünce ve davranışlarını fark etmelerini sağlamayı hedefliyorum. Bu süreçte, değiştirilmesi gereken düşünce ve davranışları belirleyip, danışanların öz yeterlilik duygularını ve problem çözme becerilerini artırmayı amaçlıyorum.

EMDR Eğitimi: Travmatik deneyimlerin etkilerini azaltarak depresyon, anksiyete, ve fobi gibi çeşitli psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkili bir yöntem sağlamak için.

Etkili bir psikolojik danışman olmak için profesyonel gelişimimin bir parçası olarak sürekli öğrenmeye ve gelişmeye önem veriyorum. Kurslar, seminerler ve konferanslara katılarak bilgi ve becerilerimi sürekli olarak yeniliyorum. Her danışanın benzersiz ihtiyaçlarına cevap verebilmek için yeni terapi teknikleri ve yöntemler öğrenmeye devam ediyorum. Toplumun temel taşı olan aile ve çocukların sağlıklı bir şekilde desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Güçlü ve sağlıklı aileler, güçlü ve sağlıklı bir toplumun temelini oluşturur. Psikolojik danışmanlık alanında geniş bir uzmanlık yelpazesine sahip olabilmek adına eğitim ve gelişim süreçlerime devam ediyorum. Danışanlarımın yaşam kalitesini artırmak ve onların psikolojik ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için buradayım.